V té době jsem to zaznamenala jen letmo, ještě nebylo správné období Bachovy esence lépe poznat.

Po určité době jsem u sebe zaznamenala drobné zdravotní problémy. Díky kontaktu od mé tety jsem poznala lékařku, která se věnuje alternativní medicíně. U ní jsem měla možnost vyzkoušet ,,Bachovy esence na míru". Díky esencím jsem zvládala lépe svoje zdravotní problémy, mohla mírnit své emoce, zvládat úzkosti a změny, které přišly po dlouhé době náročného zaměstnání. Esence jsem užívala s přestávkami pár let a vyhnula se tak chemickým pilulkám. Protože jsem blízko přírodě, chtěla jsem léčbu zvládat touto cestou. Tímto jsem mohla Bachovy esence vyzkoušet přímo na sobě a tak nejlépe poznat jejich účinky a práci na svém těle.

Bachovy esence jsem si zamilovala a stala jsem se certifikovaným praktikem BKE . Prošla jsem Bachovy esence z psychologického hlediska a Bachovy esence a sebepoznání. Tato krásná přírodní terapie mě velice naplňuje a již několik let se jí věnuji s láskou.

V poslední době jsem zaznamenala využití těchto esencí hlavně u maminek s malými dětmi.

Díky tomu, že jsem se stala babičkou dvou krásných vnoučat, vnímám více větší potřebu maminek na MD, pečujících o své děti, manžela, přítele, rodinu, že se chtějí cítit komfortně, vyrovnaně, aby vše zvládaly. A když se cítí maminka dobře a je v harmonii, tak i její miminka, batolata a děti to mají podobně. Díky Bachovým esencím můžou být v naprostém klidu a zvládat svoje emoce. Bachovy esence jsou pro věkovou kategorii od 0 do 100 let.

Petra Neumannová

Jsem ženou, matkou dvou už dospělých dcer, zároveň přítelkyní i kamarádkou, manželkou a také babičkou dvou nádherných vnoučat. Mimo jiné jsem i vášnivou pekařkou a ráda vařím marmelády, je to moje forma terapie.

Od malička jsem měla ráda květiny, stromy, přírodu. Vyrůstala jsem obklopena přírodou na kraji města, kde byl v blízkosti les, stromy, velký ovocný sad a pole. Přírodu jsem měla každý den na dosah. Na základní škole jsem zakládala bylinkové herbáře a účastnila se přírodovědných olympiád. Sbírala jsem a sušila bylinky, měla dokonce svojí bylinkovou lékárnu, připravovala jsem bylinkové čaje a tinktury. 

Kytičky, obzvláště bylinky mi byly blízké a provázely mě celou dobu mého období na základní i střední škole a poté i na mateřské dovolené. Po určité době mě přišly konečně do cesty i Bachovy esence.

S Bachovými esencemi jsem se poprvé seznámila, když mi o nich vyprávěla moje tety, která žije dlouhá léta ve střední Americe. Zde pracovala v botanické zahradě a učila na univerzitě, tudíž vztah ke květinám máme v rodině. Teta mi o Bachových esencích pověděla pár informací na co se užívají a jak moc jí pomohly v období psychické nerovnováhy.